Ogrodznia boisk

 

Ogrodenie boiska sportowego i ogrodzenia boisk szkolnych

Najlepsze ogrodzenia boisk sportowych.

To takie ogrodzenia, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa osobom znajdującym się na terenie boiska, a także poza nim (kibicom, obserwatorom, przechodniom). Właściwie jest także to, by poza montowaniem boków z siatki, stworzyć również sufit, który powstrzyma wypadanie piłek poza teren inny niż boisko, co rzecz jasna łączy się z wieloma zaletami: nie trzeba będzie biegać po piłkę wykopaną poza obszar, zatem ewentualne ryzyko wtarcia na ruchliwą jezdnię zostaje zniwelowane, co więcej, mamy też pewność, że nie uszkodzimy czyichś dóbr materialnych, takich jak samochód czy okno w mieszkaniu. Dodatkowo, ów sufit chroni przed wtargnięciem na boisko osób nieupoważnionych. Siatka tworząca ogrodzenie sportowe powinna być montowana na stalowych słupach o fundamentach zabetonowanych lub wmontowanych w tulejach montażowych. Siatka najlepiej polipropylenowa, o grubości 5 mm, ponieważ grubsza siatka będzie bardziej odporna na wszelkie czynniki mechaniczne
i atmosferyczne.

Siatki na piłkochwyty i ogrodzenie sportowe boiska

Wybierając odpowiedni rodzaj siatki,  pozwalającej uniknąć ewentualnego wydostawania się piłek poza obręb boiska sportowego, najlepiej kierować się rodzajem dyscypliny, która będzie na nim uprawiana. Warto także wziąć pod uwagę dla jakiej grupy wiekowej boisko będzie przeznaczone. Jeżeli na boisku będą przebywać osoby dorosłe, wiadomo że siatka powinna być wytrzymalsza, czyli mieć grubsze sploty, natomiast jeśli boisko będzie przeznaczone wyłącznie dla dzieci, można zastosować siatkę z cieńszego sznurka. Natomiast najlepszym materiałem używanym do produkcji siatki jest polipropylen. Ma to ścisły związek z charakterystyką polipropylenu, który posiada właściwości elastyczne oraz wytrzymałościowe na rozerwanie. Najbardziej zalecaną siatką na piłkochwyty, ogrodzenia sportowe do piłki nożnej są siatki polipropylenowe z oczkiem 8x8cm i grubości sznurka 5 mm, cechuje ją czterokrotnie większa wytrzymałość, co czyni ją najdłuższą w eksploatacji.

Siatki produkowane na ogrodzenia boisk sportowych mogą być różnej długości i wysokości. Do produkcji ogrodzeń dla boisk wykorzystuje się różne typy siatek. Najczęściej są to siatki poliamidowe oraz polipropylenowe. Jakich użyć zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia. Dlatego w przypadku ogrodzeń boisk sportowych, siatka poliamidowa nam się nie nada, ponieważ nie posiada ona cech rozciągliwości w przeciwieństwie do siatek z polipropylenu.

Montaż ogrodzenia boiska należy przeprowadzić w sposób staranny, ponieważ poza funkcjonalnością liczy się estetyczny wygląd ogrodzenia. W naszej ofercie istnieje możliwość zakupu ogrodzenia, z dostarczeniem i z montażem. Dobrze przeprowadzony montaż jest gwarancją wizualnej estetyki i spełnienia swojego przeznaczenia na boisku.


Możesz tutaj  zobaczyć producenta ogrodzeń boisk

Piłkochwyty | Siatki ochronne | Siatki na piłkochwyty | Ogrodzenia boisk


 Zamontowanie ogrodzenia boiska z siatki polipropylenowej daje nam szereg korzyści z niego płynących m.in.:

  • Estetyczny wygląd
  • Ochrona infrastruktury poza boiskiem
  • Bezpieczeństwo sportowców i uczestników gier
  • Bezpieczeństwo widowni ulokowanej poza ogrodzeniem i na trybunach
  • Doskonałą widoczność zawodników pomimo zastosowanej siatki
  • Brak konieczności biegania po piłkę, co znacznie poprawia komfort rozgrywanych meczów czy treningów
  • Pewność, że nie uszkodzimy czyichś dóbr materialnych jak np. mieszkanie sąsiada, czy zaparkowane w pobliżu samochody

ogrodzenie boiska

Ogrodzenia boisk sportowych

W celu ułatwienia wchodzenia zawodników na boisko, warto zamontować bramę, furtkę bądź kotarę, również dostępne i uwzględniane przy projektowaniu ogrodzeń boisk sportowych.

Zamawiając u nas zestaw ogrodzenia boiska, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości wykonania. Możliwość zamówienia także montażu wraz z dowozem zdecydowanie usprawni działania oraz da Państwu pewność, że ogrodzenie będzie funkcjonalne i zgodne z jego przeznaczeniem. Możliwość pomocy przy projektowaniu i doboru odpowiednich materiałów najwyższej jakości.

Wykorzystywane przez nas siatki polipropylenowe zagwarantują odporność na wszelkie czynniki: atmosferyczne, chemiczne a także na rozciągnięcia i rozerwania.

Ogrodzenia boisk sportowych